CNC Router Nedir Ne işe Yarar?

 • Home
 • Blog
 • CNC Router Nedir Ne işe Yarar?
blog image

CNC Router nedir ne işe yarar konularına açıklık getirmek gerekirse öncelikle CNC, bilgisayar destekli sayısal kontrol anlamına gelerek günümüzde endüstri sanayinde birçok ürün yapımında seri imalatın sürekliliği için kullanılmaktadır. CNC makineler, mini bilgisayarlar ile kontrol edilerek operatör yardımı ile kullanılmaktadır. Komut sistemi sayesinde programlandırılarak günümüzde birçok ürünü aynı anda seri bir şekilde üretebilmektedir.

CNC makinelerin pek çok farklı ürünü hazırlaması ve işlemesi için farklı makineleri bulunmaktadır. Bunları belirtecek olursak şu şekilde sıralama yapabiliriz:

 • CNC Router
 • CNC Torna
 • CNC Freze
 • CNC Pres
 • CNC Robotik

Belirttiğimiz gibi CNC makineler farklı şekillerde bulunarak pek çok ürünün üretiminde kolaylık sağlayarak rol almaktadır. CNC Router nedir ne işe yarar sorusuna yanıt verecek olursak belirtmek gerekir ki CNC Router, bilgisayarlı kontrol sistemi işlevi ile çeşitli işleme alanları bulunan dik işleme tezgahlarını kapsamaktadır. CNC Router tezgâh ile mdf, ahşap, sunta, pleksi, kompozit, derlin, hafif metaller ve poliüretan gibi birçok malzemede şekillendirme, oyma, yazı kazıma ve rölyef işlemleri yapılabilmektedir.

CNC Router Nedir Ne İşe Yarar

CNC Router Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

CNC Router alımında firmaların doğru bir piyasa araştırması yapması önemli olan konular içerisinde yer almaktadır. Bu konuda belirtmek gerekir ki CNC Router alımı genellikle bir kez yapılan bir alımı kapsayacaktır. İşlevsel olmaları nedeni ile fiyat farkı oluşturabilecek CNC Router tezgâh alımında dikkatli ve bilinçli bir alım yapmak son derece faydalı olacaktır. CNC Router nedir ne işe yarar başlıklı kısımda da belirttiğimiz gibi bu tezgahlar son derece fonksiyonel ve işlevsel olmasıyla birçok ürünün yapımında rol almaktadır. CNC Router alırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde belirtebiliriz:

 • CNC Router makinesinin dayanıklı, kalın yapılı kaynaklı ve sağlam olması gereklidir. Kaliteli malzemeler ile üretilmiş aynı zamanda taşlanmış şase ile kapsamlı bir şekilde sunulan CNC Router alımı yapmalısınız.
 • Piyasa araştırması yaparak güvenli ve kaliteli bir CNC Router makine alımı yapabilirsiniz.
 • CNC Router makinesinin Z eksen boyunun yüksekliği derin yapıda modellerin işlenmesi için gereklidir. Bu nedenle köprü yüksekliğinin yeterliliğini araştırmalı ve göz önünde bulundurmalısınız.
 • Tezgâhın çelik gövdesinin ray kanalları açılmış olmalıdır. Aynı zamanda doğrusallık stabil durumda olmalıdır.
 • Tercih ettiğiniz motorların step motor ya da servo motor olması gereklidir.
 • Tercih edeceğiniz CNC Router makinenizin kalitesini ve İSO belgeli parçalarını araştırarak ve emin olarak alım yapmalısınız.

CNC Router Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Mini CNC Router ile Neler Yapabiliriz?

Mini CNC Router makineler genel olarak reklamcılık, tasarım atölyeleri, kalıp imalatı, taş işleme vb. alanlarda kullanılarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanlarda kullanımı ile firmalara kolaylık sağlayan mini CNC Router makineler seri üretimi mümkün kılarak vazgeçilmez bir imalat yöntemi olmaktadır. Bunların yanı sıra kullanıcıların hobi amaçlı da tercih etmesi ile yaygın bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde pek çok alanda pek çok firmanın kullandığı CNC makineler işlevsellikleri ile kullanım kolaylığı sunarak en önemli özellikleri olan seri imalatı mümkün kılmaktadırlar. CNC Router nedir ne işe yarar sorularına yanıt verirken de belirttiğimiz gibi dik işleme sistemli CNC Router makineler son derece işlevseldir.

Seri üretimin sürekliliği ve aynı anda olması da firmaların vazgeçilmez talepleri arasında yer almaktadır. Mini CNC Router makineler ahşap malzemelere desen vermesi, yazı yazma işlemleri veya da motif yapma işlemlerinde kullanılarak işlevsel bir biçimde kullanılmaktadır. Özellikle tasarım atölyelerinde çeşitli ürün yapımında kullanılması ile karşımıza çıkan mini CNC Router makineler birbirinde farklı tasarımları işleyebilme özelliğine sahiptir. Ebatlama ve şekillendirme işlevleri ile ürünleri kolaylıkla işleyerek insan gücünün daha kısa sürelerde yapabileceği işleri çok daha uzun sürelerde yaparak seri imalatı mümkün kılmaktadır.

Mini CNC Router İle Neler Yapabiliriz

CNC Router Fiyatları

CNC Router fiyatları konusunda firmalar belirleme yaparken bu noktada ekonomik koşullar da belirleme yapabilmektedir. CNC Router makine tercihinde talep ettiğiniz makinenin modeli ve markası fiyatlandırmayı etkileyebilmektedir. Bununla birlikte CNC Router makinenin kalitesi de son derece önemli bir durum olarak fiyatlandırmayı etkileyecektir. CNC Router makineler işlevsel yapıları ile genel olarak bir kez alımı yapılan makineler içerisinde yer almaktadır. CNC Router nedir ne işe yarar kısmında da belirttiğimiz gibi pek çok ürünün yapımında kullanılması ile seri imalatı da sağlamaktadır. Bu nedenle işlevselliğinden kaynaklı olarak fiyat farkı oluşturabilen makinelerdir. Aynı zamanda bu özellikleri CNC Router nedir ne işe yarar kısmında da belirtmiştik.

Sanayi ve endüstri alanlarında faaliyette bulunan fabrikalarda kullanılarak aynı anda pek çok ürünü firesiz ve sıfır hata ile üreterek kullanılmaktadır. Günümüzde dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılan CNC Router makineler ülkemizde de firma sahiplerinin yaygın bir şekilde kullanarak tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır.

Eksen Makine olarak talep ettiğiniz CNC makineler konusunda siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm üreterek makinelerimizi kullanımınıza sunmakta ve ilerleme sağlamaktayız.

CNC Router Fiyatları

CNC Router Ankara

CNC Router Ankara kapsamında Eksen Makine olarak içerisinde bulunduğumuz sektörde çalışmalarımızı gerçekleştirmekte ve siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Kaliteyi en uygun fiyatlar ile sunarak CNC Router Ankara konusunda ihtiyacınız olan CNC makineleri kullanımınıza sunmaktan gurur duymaktayız. CNC Router makineler dik işleme merkezli olarak karşımıza çıkarken pek çok farklı alanda pek çok farklı ürünün yapımı için kullanılan son teknolojik ürünlerdir. CNC Router nedir ne işe yarar başlıklı yazımızda CNC Router Ankara kısmına da yer verdik. Keyifli okumalar dileriz.

Gelişmiş teknoloji ürünü olması nedeni ile oldukça işlevsel olan CNC Router makineler yoğun bir şekilde talep görmektedir. Seri imalatı hatasız ve firesiz bir şekilde sağlayabilmesi ile insan gücünün saatler süren zaman zarflarında yapabileceği bir işi aynı anda ve çok daha kısa süreler içerisinde katlarca fazlası olarak yapabilmektedir. Bu yönü ile tercih edilerek kullanılmaktadır. CNC Router nedir ne işe yarar konusunda belirttiğimiz gibi ahşap, mdf, sunta ve birçok malzemeyi işleyerek farklı ürün yapılmasını sağlayana CNC Router makineler son derece kullanışlıdır. Tasarım atölyelerinde de oldukça fazla bir şekilde tercih edilen CNC Router makineler hediyelik eşya yapımında da kullanılmaktadır.

CNC Makinelerimizi incelemek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara