Fiber Lazer Kesim

blog image

Fiber lazer kesim makineleri, lazer ışınlarını kullanarak materyalleri işlemeyi sağlayan makinelerdir. Materyalleri kesmek veya şekillendirmek için kullanılan gelişmiş ileri teknoloji ürünleridir. Eksen Makine olarak içerisinde bulunduğumuz sektörde hizmetlerimiz ve ileri teknolojik makinelerimiz ile sizlerin taleplerine çözüm üretmekte ve yardımcı olmaktayız. Lazer ışını kullanması ile işlem sağlayan fiber lazer makineler aynı zamanda materyalin üzerin desen işleyebilmesi ile de kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

Desen ekleyebilmesi ile marka logolarını materyal üzerine ekleme işlevine sahiptir. Bu nedenle de tercihlerin odak noktası olmakta ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Lazer kesim kullanılarak alüminyum, demir, paslanmaz materyaller vb. malzemeleri kesmek için işlem yapılmaktadır. Günümüzde üretim için son derece önemli bir yere sahip olması ile birlikte endüstriyel üretimde yaygın bir şekilde tercih edilerek kullanılmaktadır. Lazer kesim yapılması esnasında genellikle optik ile yüksek oranda lazer çıkışı sayesinde lazer kesim yapılmaktadır. Kusursuz kesim yapılması gereken işlerde kullanımı ile hatasız üretimi mümkün kılmaktadır. Böylelikle birçok firmanın tercihi halini almıştır.

fiber-lazer-ne-ise-yarar

Fiber Lazer Kesim Makinesi Özellikleri

 

Ülkemizde ve dünya çapında üretimde kullanımı ile dikkat çeken fiber lazer çözümleri son derece avantajlı özelliklere sahiptir. Bu yönü ile de birçok sektörde kullanılarak karşımıza çıkmaktadır. Tercih odağı haline gelerek kullanılan fiber lazer kesim makineleri ileri teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Fiber lazer kesim makineleri özelliklerini belirtecek olursak şu şekilde sıralama yapabiliriz:

  • İleri teknoloji kullanılarak üretilen bir sisteme sahip olması ile üretimde fark yaratmaktadır.
  • Otomatik palet yükleme özelliğine sahiptir.
  • Alüminyum, demir vb. materyallerin işlenmesi konusunda kusursuz işlem yapabilmektedir.
  • Materyallerin kesilmesi, desen ve tasarım işlemesi gibi işlemleri gerçekleştirmektedir.
  • Hassas üretim gerektiren ürünlerin işlenmesi konusunda son derece hatasız üretim yapmayı sağlamaktadır.
  • Enerji tüketiminden tasarruf sağlamakta ve ekonomik maliyetlidir.
  • Otomatik sac yerleştirme sistemine sahiptir.
  • Kullanıcıyı kolaylık sağlayan işlevsel bir tasarıma sahiptir.
  • Otomatik yükleme ve boşaltmayı sağlaması ile operatöre kolay kullanım sağlamaktadır.

Belirttiğimiz gibi avantajlı özelliklere sahip fiber lazer oldukça hızlı ve hassas üretim yapabilmektedir. Bu nedenle de seri üretim için kullanılan vazgeçilmez araçlar içerisinde yer almaktadır.

fiber-lazer-kesim-makinesi

Fiber Lazer Ne İşe Yarar?

 

Fiber lazer, fiber optik kablo kullanılan sistemlerdir. Fiber optik kablolar terterum, disprosiyum, tulyum, praseodim, holmium ya da neodim içermektedir. Günümüzde popüler bir uygulamaya sahip olan fiber lazer üretim alanında da popüler bir şekilde kullanılmaktadır. İleri gelişmiş teknoloji kullanılarak üretilmesi ile dikkatleri üzerine çeken fiber lazer, belirtilen elementler ile katlanmış olmaktadır. Normal lazerlere kıyasla daha işlevsel olması ile de tercih sebebi olmaktadır.

Fiber lazer çalışırken gönderilen ışın kalitesi oldukça yüksek olmaktadır. Mükemmel derecede odaklanabilen düz bir ışın yayarak özellikle bu yazımızda da belirttiğimiz gibi lazer kesme işlemlerinde hassas sonuçları vermektedir. Üretimde fiber lazer kesim makinesi kullanımı ile hassasiyet gerektiren ürünlerin işlenmesi konusunda oldukça verimli sonuçlar elde edilmektedir. Böylelikle hatasız üretim gerçekleşirken insan gücünden ve zamandan da tasarruf etmek için son derece uygun bir makinedir. İleri teknolojisi ile de tercihlerin odağı olarak kullanıcılara kolaylık ve verimli kullanım sağlamakta ve yoğun bir talep görmektedir.

fiber-lazer-ile-neler-yapılabilir

Fiber Lazer ile Neler Yapılabilir?

Fiber lazer, belirttiğimiz gibi yüksek derecede güç ile gerçekleşen lazer ışınları ile üretimde çeşitli alanlarda kullanılarak mükemmel derecede sonuçlar almayı sağlamaktadır. Eksen Makine firması olarak siz değerli müşterilerimizin ihtiyacı olan makineleri kullanımınıza sunarak fiber lazer çözümleri konusunda yardımcı olmaktayız. Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen ve kullanılan fiber lazer kesim makineleri pek çok firmanın tercih ettiği ve üretimde kullandığı makinelerde kullanılmaktadır. Fiber lazer kesim makineleri verimli çalışmalarının yanında aynı zamanda kolaylıkla soğumaktadır. Böylelikle fiberin parçaları zarar görmez.

Fiber lazer kesim makinelerimiz ile sizlere hizmetimizi sunarken zaman ve enerji tasarrufu sağlayabileceğiniz yüksek kaliteli bir deneyimi de sunmaktayız. Fiber lazer çözümleri ile üretimde kolaylık ve verimlilik sağlanmaktadır. Özellikle lazer ışınının yüksek derecede güç vermesi ile oluşan ışınlar odaklanan materyalleri mükemmel derecede keserek işlemektedir. Bu noktada kalın malzemelerin kesilmesinde de kolaylıkla kesim yapılarak mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Böylelikle fiber lazer çözümleri verimli ve hassas bir üretimi mümkün kılarak üretimde fark yaratmayı sağlamaktadır.

Fiber lazer kesim kapsamında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. CNC freze nedir nasıl çalışır diyorsanız bağlantıya tıklayınız.

 

1 Comment

  1. Fiber Lazer Kesimi hakkında ki yazınız için teşekkürler almayı düşünüyordum. Bilgilendirici yazınız sayesinde almaya karar verdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara